O Firmie Biofaktor

Weterynaria to nasza pasja, a nie zawód. Wyrośliśmy na tradycji rolniczej Skierniewic, gdzie jest nasza siedziba główna, a miasto polską stolicą ogrodnictwa i rolnictwa.

W naszej firmie szacunek dla flory i fauny zakorzeniony i związany z miejscem, gdzie rolnictwo i ogrodnictwo jest badane i rozwijane od lat

Zakłady Farmaceutyczne Biofaktor Sp. z o.o. powstały w 2000 r. w Skierniewicach i tu znajduje się pierwszy z naszych zakładów, w którym wytwarzane są formy płynne leków i preparatów wspomagających, odżywek witaminowych i suplementów diety. Drugi nasz zakład znajduje się w Gorzowie Wlkp. Gdzie wytwarzane są formy suche, czopki oraz kremy.

W 2002 r. doszło do połączenia Spółek Biofaktor z Interbiowet w Gorzowie Wlkp., w którym  
od 1989 r. były wytwarzane leki weterynaryjne oraz preparaty odżywcze dla zwierząt. 

Obecnie Biofaktor jest bardzo nowoczesnym technologicznie zakładem farmaceutycznym, 
w którym wytwarzane są antybiotyki, sulfonamidy, mieszanki paszowe, suplementy diety, syropy, maści i kremy, czopki i globulki dopochwowe. 

Oba zakłady posiadają zintegrowane systemy zapewnienia jakości GMP, HACCP, ISO 9001:2008, a zakład w Gorzowie Wlkp. dodatkowo certyfikat CE na wyroby medyczne wg EN ISO 13485:2012 i AC;2012 oraz Medical Device Directive 93/42/EEC. 

Posiadamy doświadczoną kadrę chemików i farmaceutów oraz doskonale wyposażone laboratoria badawczo – rozwojowe, gdzie prowadzone są prace nad nowymi lekami 
od projektu wdrożeniowego do jego rejestracji i wytworzenia. 

Biofaktor prowadzi także produkcję kontraktową produktów leczniczych i suplementów diety dla wielu uznanych  firm farmaceutycznych, a dzięki wystawom zagranicznym Firma jest 
w stanie zdobywać klientów z całego świata.

Dzięki stabilnemu rozwoju i cyklicznemu wzrostowi procentowego udziału w rynku, Biofaktor rozpoczął z dniem 1 lutego 2016 r. rozbudowę zakładu produkcyjnego w Gorzowie Wielkopolskim o kolejne 7500 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej. W zakładach rozpoczniemy produkcję sterylną kropli do oczu, uszu oraz materiałów medycznych. 

Wytwarzane w Biofaktor leki i preparaty eksportujemy do wielu krajów świata:  Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy, Mołdawii, Azerbejdżanu, Litwy, Łotwy, Estonii, Uzbekistanu, Czech, Słowacji, Węgier, Egiptu, Jordanii, Turcji, USA, Tajwanu, Malezji, Filipin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Niemiec i innych krajów UE.

Nieodłącznym partnerem biznesowym Biofaktor jest Hurtowania Leków Weterynaryjnych – INEX. Firma INEX, zajmuje się importem towarów.

INEX został założony w 1989 roku. a od 1993 roku firma skupia się głównie na handlu hurtowym środkami farmaceutycznymi stosowanymi u zwierząt. 

W chwili obecnej prowadzimy dystrybucję produktów firm: Aveflor, Biofaktor, Bioveta, Chirmax, Duna-Coop, Sywa.

Zorganizowana sieć 20 przedstawicieli regionalnych zapewnia utrzymanie stałego kontaktu 
z wszystkimi lekarzami weterynarii w Polsce.

O marce DogShield

DogShield to marka premium firmy Biofaktor obejmująca zestaw produktów przeznaczonych dla psa, których cechą wspólną jest wysoka jakość, sprawdzone działanie, bezpieczeństwo stosowania i użyteczność.

Na DogShield składają się między innymi:

1. kompletne karmy, czyli mieszanki paszowe pełnoporcjowe,

2. mieszanki paszowe uzupełniające (nazywane niekiedy „suplementami diety” dla zwierząt),

3. mieszanki paszowe uzupełniające dietetyczne, czyli produkty żywieniowe przeznaczone dla psów wymagających szczególnych potrzeb żywieniowych, często chorujących na przewlekłe choroby, niepoddające się zwykłemu leczeniu,

4. testy diagnostyczne do wykrywania we krwi lub kale antygenów lub przeciwciał powiązanych z najważniejszymi chorobami zakaźnymi

Zmiana diety może pomóc w postępowaniu przy wielu problemach zdrowotnych pod warunkiem, że dysponuje się odpowiednimi mieszankami paszowymi.

Marka DogShield przynosi rozwiązania w typowych problemach klinicznych, takich jak schorzenia stawów, skóry, zaburzenia funkcji wątroby, nerek i układu immunologicznego.

W ofercie marki DogShield znajdują się między innymi mieszanki paszowe dietetyczne, przeznaczone do zapewnienia szczególnych potrzeb żywieniowych u zwierząt, u których procesy wchłaniania, przyswajania lub, metabolizmu są lub mogą być tymczasowo lub nieodwracalnie zakłócone, na przykład z powodu choroby.

Skład mieszanek dietetycznych jest regulowany unijnymi rozporządzeniami. Ich skuteczność w praktycznym stosowaniu jest wyjątkowa, równa skuteczności produktów leczniczych, dlatego mogą być stosowane według wskazań leczniczych i powinny być podawane po konsultacji z lekarzem weterynarii

Każdy pacjent jest inny i wymaga indywidualnego podejścia i mu jesteśmy na to gotowi.