Właściciele psów mogą dzisiaj wybierać spośród wielu produktów dostępnych na rynku, których zadaniem jest przede wszystkim wzbogacenie diety ich podopiecznych w wybrane składniki. Produkty takie to mieszanki paszowe uzupełniające, nazywane niekiedy „suplementami diety” dla zwierząt.

Mieszanki uzupełniające zawierają najczęściej witaminy, mikroelementy, inne substancje pochodzenia roślinnego czy zwierzęcego regulujące metabolizm, aminokwasy, bakterie probiotyczne i służą głównie do zapobiegania niedoborom diety. Mieszanki paszowe mogą być również używane do poprawy zdrowia a nawet do leczenia zwierząt, jeśli mają odpowiedni skład i spełniają wymagania prawne.

Znaczenie mieszanek paszowych uzupełniających w regulacji zdrowia zwierząt jest coraz większe. Jeśli stosujemy je do poprawy zdrowia, dodatkowo w postępowaniu leczniczym prowadzonym przez lekarza, to ich jakość musi dorównywać jakości jaką mają leki.

DogShield to mieszanki paszowe jakości leków.

 Jak rozumieć jakość DogShield?

Produkty DogShield wytwarzane są w standardzie leków. Nie oznacza to tylko stosowania identycznych maszyn czy infrastruktury firmy farmaceutycznej. Równie ważne jest wdrożenie w produkcji mieszanek DogShield procedur stosowanych do wytwarzania leków. Takie procedury wybiegają poza bezpośrednią produkcję i decydują o wysokiej jakości leków. Zaczynają się już na etapie pomysłu i planowania składu przyszłego produktu. Dotyczą przeprowadzenia badań jakościowych wytworzonego produktu i badań skuteczności działania w odpowiednio zaplanowanych badaniach klinicznych. Produkt w jakości leku jest również stale monitorowany na rynku, aby zagwarantować jego jakość, skuteczność i bezpieczeństwo działania.

Jakość DogShield obejmuje:

Jakość DogShield to szeroko pojęte działania: od pomysłu do praktycznego zastosowania mieszanki, które mają zagwarantować najwyższą jakość, praktyczne działanie, bezpieczeństwo stosowania i użyteczność.

Taką jakość może zapewnić tylko firma farmaceutyczna o dużym doświadczeniu w produkcji leków weterynaryjnych.